Amy

Autor strhujícího dokumentu o legendárním pilotovi F1 Ayrtonu Sennovi přichází po pěti letech s portrétem Amy Winehousové, která se za svůj krátký, o to však bouřlivější život stihla nesmazatelně zapsat do dějin populární hudby, než ji v sedmadvaceti letech navždy pohltili démoni jejích závislostí. „Jejím snem bylo hrát v jazzových klubech pro malé publikum. K hudbě měla čistý, hluboce emocionální vztah. Potřebovala ji, jako by to byla živá bytost. A zemřela by pro ni,” říká o ní pianista Sam Beste.

Sny se však s realitou protnou jen zřídka, a tak osudná setkání v osobním životě odvála šestinásobnou držitelku Grammy z vytyčené cesty. Zmítaná poryvy lásky, toužebně vyhlížející dno právě rozpité lahve, natěšená na další barvitý drogový úlet. Citlivá a vnímavá, ale zároveň až příliš zranitelná. Tak nám zpěvačku obdarovanou jedinečným jazz-soulovým hlasem ukazuje dokument, jehož zhlédnutí v nás zanechá tentýž niterný smutek, jenž prodchnul celý její život. (MFF Karlovy Vary)

Více informací o filmu Amy najdeš na ČSFD nebo IMDB.

Hrají: Amy Winehouse (a.z.), Mark Ronson, Tony Bennett, Pete Doherty, Russell Brand (a.z.), Natalie Cole (a.z.), Jay-Z (a.z.), Alicia Keys (a.z.), Beyoncé (a.z.), Jay Leno (a.z.), David Letterman (a.z.), Graham Norton (a.z.), Jonathan Ross (a.z.), Ahmir-Khalib Thompson, Tim Kash (a.z.)

Režie: Asif Kapadia

Žánr: dokumentární, hudební, Životopisný

Dřívější program

Letní kinoDatumČasCena
Letní kino Brno-střed Tip dne! Cyklus Dokument 26. 8. 201921:00–23:08100 Kč