Drei

Novinářka Hanna a architekt Simon jsou úspěšný pár žijící v Berlíně v harmonickém svazku, který trvá již dvacet let. Různé aférky, plánování dítěte a svatby, každodenní starosti i radosti mileneckého páru, to vše mají za sebou. Až do okamžiku, kdy do jejich života vstoupí atraktivní Adam. Problém je v tom, že Hanna ani Simon o svých vzájemných citech k Adamovi netuší… Milostný příběh, ve kterém nechybí smysl pro humor, nečekané zvraty a překvapení je natočen s dynamikou a s citem pro výtvarnou stránku. Každá část příběhu zapadá do dokonalé mozaiky, ve které se osudy tří hlavních hrdinů propojí.

Snímek poukazuje k tanci, divadlu, sochařství a pohrává si i s filmovými citacemi, např. ze slavného filmu ZÁZRAK V MILÁNĚ (1951, režie Vittorio De Sica). Tykwer i ve svém posledním filmu řeší své oblíbené téma lásky, mezilidských vztahů a dotýká se nadčasových otázek života a smrti. Zabývá se problémem krize středního věku, svobody jedince, jeho sexuální orientace a záměrně se vymezuje vůči tradičnímu pojetí partnerského svazku. Oceňovaný současný německý režisér, scenárista a hudebník Tom Tykwer /1965/ patří mezi umělecké a zároveň komerčně úspěšné tvůrce. Jeho filmy jsou pravidelně uváděny na prestižních festivalech a patří mezi očekávané události. (oficiální text distributora)

Více informací o filmu Drei najdeš na ČSFD nebo IMDB.

Hrají: Sophie Rois, Sebastian Schipper, Devid Striesow, Angela Winkler, Carina N. Wiese, Hannes Wegener, Karl Alexander Seidel, Cedric Eich, Tino Mewes, Corinna Kirchhoff, Karsten Dahlem, Gertrud Roll, Irene Rindje, Christina Große, Gotthard Lange, Hans-Uwe Bauer, Edgar M. Böhlke, Martin Hentschel, Sabine Krause, Ruth Glöss, Peter Atanassow, Peter Benedict, Cornelius Schwalm, Alexander Hörbe, Alexander Yassin, Traute Hoess, Hans Hohlbein, Roland Schäfer, Maria Hartmann, Dominique Chiout, Annedore Kleist, Thomas Neumann, Michael Dorn, Heide Simon, Christopher Nell, Martina Ysker, Christian Steyer, Daniela Holtz, Horst Mendroch, Christina Drechsler, Jan-Martin Müller, Georgette Dee, Sylvia Rohrer, Mick Slaney, Marie Gruber, Jürgen Holtz, Michael Gerber, René Pollesch, Klaus Hoser, Giulin Stäubli, Heidrun Bartholomäus, Rose Wakesho, Marita Hueber

Režie: Tom Tykwer

Žánr: drama, komedie, romantický

Dřívější program

Letní kinoDatumČasCena
Letní kino Brno-střed Cyklus Das Sommerkino; Režiséři 4. 7. 201921:30–23:2950 Kč