Good bye, Lenin!

Říjen roku 1989 nebyl právě nejvhodnějším časem pro upadnutí do kómatu, tedy aspoň pro občany Východního Německa. A přesně to se stalo Alexově matce, nadšené zastánkyni socialismu. Když se o osm měsíců později probudí, Alex stojí před velkým problémem. Její srdce je tak slabé, že by ji mohl zabít sebemenší šok. A co by Alexovu matku mohlo šokovat víc než pád Berlínské zdi a konečné vítězství kapitalismu v jejím milovaném Východním Německu?

Aby Alex matku zachránil, udělá z jejich společného bytu ostrůvek minulosti, jakési muzeum socialistické éry, kde si bude jeho matka připoutaná na lůžko užívat milosrdné nevědomosti a žít v přesvědčení, že se nic nezměnilo. Alexovi jeho plán nějakou dobu vychází, ovšem jen do té doby, než se matka začne cítit líp a odhodlá se znovu postavit na vlastní nohy. (Zlín Film Festival)

Více informací o filmu Good bye, Lenin! najdeš na ČSFD nebo IMDB.

Hrají: Daniel Brühl, Katrin Saß, Maria Simon, Čulpan Chamatova, Florian Lukas, Alexander Beyer, Burghart Klaußner, Michael Gwisdek, Marc Bischoff, Ernst-Georg Schwill, Jürgen Vogel, Martin Brambach, Mennan Yapo, Christine Schorn, Arndt Schwering-Sohnrey, Peter Kurth, Michael Gempart, Fritz Roth, Erich Honecker, Helmut Kohl, Sarah Tkotsch, Hans-Uwe Bauer, Jochen Stern, Eduard Ševardnadze (a.z.), Svea Timander, Harald Juhnke, Armin Dillenberger, Willy Brandt (a.z.), Eberhard Kirchberg, Jürgen Holtz, Dirk Prinz, Michael Gerber, Denys Darahan

Režie: Wolfgang Becker

Žánr: drama, komedie, romantický

Dřívější program

Letní kinoDatumČasCena
Letní kino Brno-střed Cyklus Das Sommerkino 23. 7. 201921:30–23:3150 Kč