Gorily v mlze

Příběh americké rehabilitační sestry Dian Fosseyové, kterou její zájem o vymírající druh horských goril přivede do afrického Konga, kde má pro National Geografic pokračovat v jejich přerušeném sčítání. Kvůli občanské válce je sice nucena přesunout se společně s domorodým průvodcem Sembagarem do sousední Rwandy, přesto se však rozhodne úkol splnit. Přestože nemá se zvířaty žádné zkušenosti, je odhodlána vytrvat navzdory všem potížím.

Pokračuje ve výzkumu, získává zkušenosti a osud goril, které pytláci zabíjejí kvůli suvenýrům a loví pro zoologické zahrady, se stává jejím celoživotním zájmem, který se během let postupně mění v posedlost. Během osmnácti let provedla řadu jedinečných pozorování v přirozeném prostředí zvířat, vybojovala řadu bitev s pytláky, prožila krátký milostný románek s fotografem Bobem Campbellem a také si svým nekompromisním postojem a později i podivínským chováním získala řadu nepřátel. (TV Nova)

Více informací o filmu Gorily v mlze najdeš na ČSFD nebo IMDB.

Hrají: Sigourney Weaver, Bryan Brown, Julie Harris, John Omirah Miluwi, Iain Glen, Helen Fraser, Peter Elliott, David Lansbury, Shelley Owens, Maggie O'Neill, Iain Cuthbertson

Režie: Michael Apted

Žánr: drama, Životopisný

Dřívější program

Letní kinoDatumČasCena
Letní kino Brno-střed 11. 8. 201921:00–23:05100 Kč