Láska šílená

Známá rakouská filmařka s výrazným režijním rukopisem se při psaní scénáře ke svému nejnovějšímu snímku volně inspirovala sebevraždou romantického básníka Heinricha von Kleista. V Berlíně devatenáctého století chce mladý básník zvítězit nad nevyhnutelností smrti láskou a úpěnlivě hledá spřízněnou lidskou bytost, která by s ním zemřela. Ke svému zármutku a nevoli není schopen přesvědčit sestřenici Marii, aby se tohoto aktu zúčastnila, a je raněn její necitelností.

Naštěstí však potkává Henriettu, ženu obchodníka, která začíná trpět „nemocí duše” a zřejmě nejen tou. Hausnerová zvolila pro svou reflexi o lásce krajní stylizaci a literární dialogy pohybující se na hraně absurdity. Děj příběhu se odehrává v divadelně aranžovaných interiérech a herecký projev je blízký deklamaci, přesto se snímkem coby leitmotiv vine sofistikovaný a tlumený humor, přesně cílený na přetvářku a pošetilosti blízké lidskému pokolení. (MFF Karlovy Vary)

Více informací o filmu Láska šílená najdeš na ČSFD nebo IMDB.

Hrají: Birte Schnoeink, Christian Friedel, Stephan Grossmann, Marc Bischoff, Sebastian Hülk, Sandra Hüller, Katharina Schüttler, Gustav-Peter Wöhler, Alissa Wilms, Rosa Enskat, Paraschiva Dragus, Holger Handtke, Peter Jordan, Cornelius Schwalm, Eva-Maria Kurz, Thomas Wehling, Barbara Schnitzler, Vincent Krüger, Nickel Bösenberg, Josiane Peiffer

Režie: Jessica Hausner

Žánr: drama, historický

Dřívější program

Letní kinoDatumČasCena
Letní kino Brno-střed Cyklus Das Sommerkino 2. 7. 201921:30–23:0650 Kč