Načítám filmy

Masaryk (2016)

Letní kino: Medlánecké filmové léto | 25. června 2018 | 21:3023:30 | dobrovolné vstupné | Přidat do kalendáře

  • POZOR: film byl již promítán.

Prožil život bohéma, miloval ženy, hudbu, velká gesta. V jeho srdci bojovala nespoutanost extravagantního umělce s povinností a morálkou úředníka, diplomata. Velkou část života procestoval, ale nikdy nezapomněl na zemi, z níž pocházel, na republiku, kterou založil jeho otec Tomáš Garrigue.

Smrt Jana Masaryka je dodnes zahalena tajemstvím. Mnohá tajemství se však skrývají i v jeho životě! Dramatický příběh, věnovaný osudům velvyslance a pozdějšího československého ministra zahraničí, Jana Masaryka, se vrací do doby těsně před druhou světovou válkou.

Ve třicátých letech vrcholí Masarykova diplomatická kariéra, kterou tráví převážně ve Velké Británii, kde se snaží dostat světové mocnosti na stranu Československa.
Muž, oceňovaný jako brilantní řečník, zábavný společník a milovník života, má však i svou temnou stránku.

Masaryk hledá únik před svým jménem, před odpovědností i před sebou samým v hýřivém životě, alkoholu a drogách, ale také v neustálém sebetrýznění. Tehdejší velvyslanec v Londýně se najednou ztrácí z veřejného života. Přerušuje kontakt s politickými kolegy i s přáteli. Na několik měsíců mizí, kamsi do Ameriky…

Na pozadí historických událostí se odehrává napínavý životní příběh okouzlujícího, ale nevyrovnaného, sebedestruktivního muže a jeho marného boje o budoucnost vlastní země. (Bioscop)

Životopisný / Drama / Historický; Česko / Slovensko, 2016, 113 min (Alternativní: 138 min); Režie: Julius Ševčík; Scénář: Petr Kolečko, Alex Koenigsmark, Julius Ševčík; Kamera: Martin Štrba; Hudba: Michał Lorenc, Kryštof Marek; Hrají: Karel Roden, Hanns Zischler, Oldřich Kaiser, Arly Jover, Jiří Vyorálek, Emília Vášáryová, Eva Herzigová, Martin Hofmann, Zuzka Krónerová, Jiří Ornest, Ján Greššo, Dermot Crowley, Milton Welsh, Joan Blackham, Gina Bramhill, Kevin Clarke, James Flynn, Hoji Fortuna, Ady Hajdu, Ján Jackuliak, Robert Jašków, Tim Preece, Abigail Rice, Joe Weintraub, Ivan Herma, Lenka Burianová, Ignát Kinol, Ivan Sochor, Kateřina Lojdová, Marek Dobeš, Tomáš Chmel

Podrobnosti

Datum: 25. června 2018

Čas: 21:30–23:30

Přidat do kalendáře

Cena: dobrovolné vstupné

Žánry: , ,

Letní kino

Medlánecké filmové léto

Adresa: Zámecký park, 621 00 Brno-Medlánky

Web: facebook.com/events/482197358876728/

Masaryk (2016)