Padesátka

Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj. Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé, kteří zde žijí, ať už je sezóna jakákoliv. Lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Vždyť jeho otec zlomil během padesátky hůlku a stejně doběh jedenáctej, a svého syna nechal Pavka porodit na Sněžce ve vysoké nadmořské výšce, aby se rychleji okysličoval. Jenže právě syn Jura mu dělá starosti. Místo běžkování totiž nahání úplně jiné padesátky. Je závislý na svádění zralých žen, jimž vyhání mráz z duší.

Na závod, který Jura asi znovu nedokončí, přijíždí se svou matkou Jan Hilský a vedle skvělého času má i jeden osobní cíl. Za jeho splněním se vydává „nahoru” – do zasněženého světa horských chat. Spustí tam lavinu událostí a vzpomínek a v neposlední řadě se naučí, jak se proflusává mlha. (Bontonfilm)

Více informací o filmu Padesátka najdeš na ČSFD nebo IMDB.

Hrají: Ondřej Pavelka, Marek Taclík, Jakub Prachař, Vilma Cibulková, Jiří Schmitzer, Tereza Voříšková, Anna Kameníková, Eliška Křenková, Jiří Mádl, Vojtěch Kotek, Jakub Štáfek, Hana Vagnerová, Oldřich Kaiser, Kryštof Hádek, Matěj Ruppert, Pavla Tomicová, Jaromír Dulava, Ondřej Malý, Otmar Brancuzský, Kamil Ouška, Jan Hájek, Tomáš Jeřábek, Alena Štréblová, Hynek Chmelař, Anna Fialová, František Staněk, Jakub Žáček, Hugo Felfel, Jiří Švirák, Martin Koukal, Igor Rattaj, Daniel Strejc, Petr Vydra, Lukáš Pavlásek, Matyáš Svoboda, Kryštof Sochor, Štěpán Gajdošík, Michal Zelenka, Jakub Hajner, František Dominik Staněk

Režie: Vojtěch Kotek

Žánr: komedie

Dřívější program

Letní kinoDatumČasCena
Letní kino na Dvoře MdB Tip dne! 28. 8. 201921:00–22:3799 Kč