Načítám filmy

Po strništi bos (2017)

Letní kino: Letní kino Tuřany | 3. srpna 2018 | 21:0023:00 | 60 Kč | Přidat do kalendáře

  • POZOR: film byl již promítán.

Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe z filmu Obecná škola. Nyní jsme však v Protektorátu, kdy je rodina osmiletého Edy donucena vystěhovat se z Prahy na venkov k příbuzným. Městečko, kde chlapec dosud trávil jen prázdniny, se nyní stává jeho domovem. Mladá městská rodina se musí přizpůsobit novému prostředí a také soužití pod jednou střechou s tetou a jejími příbuznými, což zahrnuje i velmi přísného dědečka.

Eda má před sebou nelehký úkol: najít a obhájit své místo v místní klukovské partě, jejíž svět je naprosto odlišný od jeho městského. Čeká ho cesta k hledání odvahy, ale také k nečekaným rodinným tajemstvím, která vyplouvají na povrch. Svět dětí a dospělých se sbíhá v hledání odvahy a hrdinství. I v nelehkých dnech války může být totiž nejtěžší prokázat odvahu vůči vlastní rodině. (Bioscop)

Drama / Komedie; Česko / Slovensko / Dánsko, 2017, 111 min; Režie: Jan Svěrák; Předloha: Zdeněk Svěrák (kniha); Scénář: Jan Svěrák; Kamera: Vladimír Smutný; Hudba: Michal Novinski; Hrají: Ondřej Vetchý, Tereza Voříšková, Alois Grec, Jan Tříska, Viera Pavlíková, Oldřich Kaiser, Zuzana Stivínová, Hynek Čermák, Petra Špalková, Zdeněk Svěrák, Sebastian Pošmourný, Miroslav Hanuš, Petr Brukner, Miroslav Táborský, Dominika Frydrychová, Ivana Lokajová, Martin Havelka, Martin Uhlíř, Václav Hubka, Josef Bedlivý, Viktor Antonio, Robert Bárta, Petr Reidinger, Marek Šimon, Jaroslava Pokorná, Zuzana Hodková, Lenka Loubalová, Ivana Valešová, František Vyskočil, Radek Jiříček, Alexandr Minajev, Jan Svěrák, Pavel Dorotka

Podrobnosti

Datum: 3. srpna 2018

Čas: 21:00–23:00

Přidat do kalendáře

Cena: 60 Kč

Žánry: ,

Letní kino

Letní kino Tuřany

Adresa: Tuřanské nám. 84/1, 620 00 Brno-Tuřany

Telefon: 545 128 211

Web: turany.cz/letni-kino-turany-2/

Po strništi bos (2017)