Příběh kmotra

Pokud Vám reformy za posledních dvacet let připadaly pomalé, pak vězte, že tu byla skupina lidí, která považovala tempo těchto let za překotné. Jediné, čeho tito lidé v začátku opravdu litovali, bylo, že nejvyšší nominální hodnota bankovek byla 500 korun a že tedy balíky, se kterými zacházeli, byly velmi neskladné. Peníze byly zkrátka úplně všude.

Příběh Kmotra je inspirován bestsellerem Jaroslava Kmenty „Kmotr Mrázek”. Popisuje vzestup a pád člověka, který se od kšeftu s digitálními hodinkami posunul až na pozici šedé eminence české politiky. Ve filmu Příběh Kmotra se střetnou dva světy – víra v právo silnějšího a chytřejšího a víra ve spravedlnost. Touha po úspěchu reprezentovaném materiálním bohatstvím a touha sloužit dobru, právu a zásadám civilizované společnosti. Budeme sledovat strhující souboj představitele zákona a pořádku s člověkem, který řád přizpůsobuje svým vlastním potřebám.

Policista Cajthaml (Lukáš Vaculík) je celý život na stopě Kmotrovi (Ondřej Vetchý). Sleduje Kmotrovu láskyplnou péči o rodinu, jeho starost o její zajištění a jeho postupnou cestu k moci. Posedlý svou pravdou, obětuje policista vlastní soukromý život, přičemž sleduje rodinnou idylu muže na druhé straně barikády. Vliv jeho protivníka vzrůstá natolik, že dokáže narušit i struktury na straně zákona a nakonec Cajthamla připraví o jeho postavení a práci.

Ten přesto s buldočí vytrvalostí věří v řád a spravedlnost napříč politickými systémy, kterými během svého honu projde. Postava kapitána Cajthamla je holdem policistům, kteří neztratili víru v to, že spravedlnost má zvítězit. Ta nakonec i v našem příběhu zvítězí, neboť Příběh Kmotra je důkazem platnosti úsloví: „S čím kdo zachází, s tím také schází.” (oficiální text distributora)

Více informací o filmu Příběh kmotra najdeš na ČSFD nebo IMDB.

Hrají: Ondřej Vetchý, Lukáš Vaculík, Jan Vondráček, Jiří Dvořák, Vica Kerekes, Kryštof Hádek, Pavel Nečas, Filip Kaňkovský, Andrej Hryc, Zuzana Čapková, Kristýna Frejová, Vladimír Brabec, Ladislav Županič, Oldřich Vlach, Jiří Černý, Ivan G'Vera, Jiří Ployhar ml., Pavel Gajdoš, Roman Boháč, Hynek Schneider, Tomáš Zielinski, Patrik Vojtíšek, Daniel Šváb, Petr Jeništa, Jaroslav Achab Haidler, Martin Dusbaba, Ladislav Ondřej, Jiří Král, Martin Havelka, Otmar Brancuzský, Martin Diro, Petr Stach, Josef Dorážka, Peter Štefek, Zdeněk Maryška, Zdeněk Mucha, Debora Štolbová, Helenka Brabcová, Ludmila Hájková, Naďa Vinecká, Jiří Vymětal, Karel Wiencek, Martin Janouš, Adéla Němečková, Patrik Kytka, Michaela Blažková

Režie: Petr Nikolaev

Žánr: drama, krimi, Životopisný

Dřívější program

Letní kinoDatumČasCena
Letní kino na Dvoře MdB 17. 8. 201921:00–22:3999 Kč