S láskou Vincent

Celovečerní snímek o Vincentu van Goghovi, který kombinuje animaci malířových nezaměnitelných olejomaleb s rotoskopií, očekávala s napětím animační obec již delší čas. Když pak v loňském roce vstoupil do kin, minimálně naplnil, ale často i překonal očekávání. Nejedná se o biografii, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale o drama s kriminální zápletkou, které využívá některých biografických prvků z umělcova problematického a předčasně ukončeného života. Záhadná osobnost, která v životě trpěla bídou a psychickými propady, inspirovala tvůrce k vizuálně originálnímu filmu, pro nějž 125 umělců z celého světa vytvořilo 66 960 originálních olejomaleb, a to podle 94 původních van Goghových děl.

I za příběhem se však skrývá spousta práce: scénář vznikl na základě osmi stovek dopisů, které van Gogh adresoval většinou svému bratrovi. Klíčovým okamžikem celého příběhu je jeden den v červenci roku 1890, kdy se malíř, propadající se čím dál hlouběji do depresí, postřelí do hrudníku. O dva dny později na následky zranění umírá, přičemž okolnosti jeho smrti nebyly nikdy zcela objasněny. Snímek nominovaný na Oscara již stihl získat ocenění pro nejlepší evropský film roku 2017. (Anifilm)

Více informací o filmu S láskou Vincent najdeš na ČSFD nebo IMDB.

Hrají: Saoirse Ronan, Aidan Turner, Helen McCrory, Douglas Booth, Eleanor Tomlinson, Chris O'Dowd, Jerome Flynn, John Sessions, Shaun Newnham, Richard Banks

Režie: Dorota Kobiela, Hugh Welchman

Žánr: animovaný, drama, krimi, Životopisný

Dřívější program

Letní kinoDatumČasCena
Letní kino v zahradě Vily Löw-Beer 12. 7. 201921:30–23:04100 Kč
Letní kino Brno-střed 6. 7. 201921:30–23:04100 Kč