Sibiřský deník

Celovečerní film je inspirovaný životním osudem Melánie Vanagsové, která jakoby přežila jen proto, aby svůj příběh mohla vyprávět. Příběh šestnácti let strávených v sibiřském vyhnanství. Stalinova Rudá armáda vtrhla do Lotyšska, rodinu novinářky Melánie Vanagsové a další tisíce lidí bez meškání a slitování deportoval Sovětský svaz do vyhnanství na promrzlé Sibiři. Násilně odloučena od otce a manžela zde Melánija Vanagsová se svým synem strávila dlouhých šestnáct let živořením na tenké hranici mezi životem a smrtí.

V příšerných podmínkách jako otrok se Melánija udržovala naživu jen pro svého syna a pro naději, kterou vkládala do dopisů manželovi. Do dopisů, které nebyly nikdy odeslány a které ani neměly adresáta. Po smrti Josifa Stalina se mohla vrátit zpět do Rigy, celý svůj další život mohla však pracovat pouze v podřadných zaměstnáních. Po roce 1990 vydala knihu o svém životě, na jejímž základě vznikl film Sibiřský deník. Krutý a téměř lyrický, který svůj příběh hrůzy vypráví tiše a bez velkých gest. (Bontonfilm)

Více informací o filmu Sibiřský deník najdeš na ČSFD nebo IMDB.

Hrají: Sabine Timoteo, Baiba Broka, Outi Kärpänen, Erwin Leder, Viktor Němec, Ivars Krasts, Maija Doveika, Girts Krumiňš, Kirill Zajcev

Režie: Viesturs Kairišs

Žánr: drama, historický, Životopisný

Dřívější program

Letní kinoDatumČasCena
Letní kino na Dvoře MdB Tip dne! 19. 8. 201921:00–23:0099 Kč