Solino

Stejná krev je spojovala, stejná žena je rozdělila! Německý film o bratrství a síle odpuštění.
Film režiséra tureckého původu Fatiha Akina nás tentokráte přenese z půvabného italského venkova do průmyslového Německa. V šedesátých letech se Romano Amato, jeho žena Rosa a synové Giancarlo a Gigi rozhodnou odejít z italského městečka Solino do Duisburgu. V nepůvabné průmyslové oblasti otevírají první pizzerii. Podnik začíná vzkvétat a oba synové si zvyknou na pohodlný život v Německu.

Uběhne deset let. Matka Rosa nehledí na své zdraví při dřině v pizzerii. Otec Romano se stará o „společenské kontakty” a z chlapců vyrostou mladí muži. Oba jsou naprosto jiní, a přesto se zamilují do stejné dívky. Křehký umělecky nadaný Gigi těžce nese, když mu protřelejší Giancarlo „sebere” lásku doslova před očima. Rodina se rozděluje, Gigi se vrací s nemocnou matkou zpět do rodného města. Zamiluje si italský venkov, začne nový život. Natočí první film a potká svou tmavovlasou kamarádku z dětství. Tak uplyne dalších deset let. Setkání bratrů po dlouhé době vyplaví staré bolesti a rány. Všechno má však již příchuť zralosti, moudrosti a odpuštění. Režisér Fatih Akin tu řeší své věčné téma emigrantství do jiné kultury spíše okrajově. Je to spíše film o dozrávání, soudržnosti rodiny a bratrské lásce. (oficiální text distributora)

Více informací o filmu Solino najdeš na ČSFD nebo IMDB.

Hrají: Christian Tasche, Barnaby Metschurat, Tiziana Lodato, Antonella Attili, Moritz Bleibtreu, Patrycia Ziolkowska, Francesco Fiannaca, Hermann Lause, Ralph Misske, Vincent Schiavelli, Lucas Gregorowicz, Adam Bousdoukos, Bastian Trost, Stefan Gebelhoff, Peter Jordan, Markus Hering, Muhammad Ali (a.z.), Bianca Nappi, Rolf Dennemann, Andreas Thiel

Režie: Fatih Akin

Žánr: drama

Dřívější program

Letní kinoDatumČasCena
Letní kino Brno-střed Cyklus Das Sommerkino 16. 7. 201921:30–23:3450 Kč