Načítám filmy

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Letní kino: Zahrada u Sosny | 11. srpna 2018 | 20:0022:00 | 50 Kč | Přidat do kalendáře

  • POZOR: film byl již promítán.

Allanu Karlssonovi je 100 let. V domově důchodců, kde v tomto věku tráví svůj zbývající čas, pro něj chystají velkou narozeninovou oslavu. Ale vitální stařík ještě nechce zůstat v bačkorách v křesle. Má docela jiné plány. Rozhodne se pro útěk. Poté, co vyleze z okna, se vydává na úžasný a naprosto nepředvídatelný výlet… Shodou náhod se mu do rukou dostane kufr plný peněz. Než se naděje, má v patách gang zločinců, sem tam se objeví nějaká mrtvola a mezi společníky, které na své cestě přibere do party, je i velmi neskladná slonice.

Kromě toho po něm samozřejmě pátrá policejní sbor v čele s nepříliš schopným komisařem. Pro kohokoliv jiného by to bylo životní dobrodružství, ale s podobnými věcmi už má Allan bohaté zkušenosti. I když se nikdy nezajímal o politiku, byl nechtěně hlavním aktérem mnoha důležitých událostí 20. století. Bezděčně se podílel na vynálezu atomové bomby, stal se dobrým přítelem několika amerických prezidentů a mezi jeho další “známé” se při jeho životní pouti zařadili i Stalin, Churchill, Mao Ce-tung nebo Kim Ir-sen. (Bioscop)

Dobrodružný / Komedie / Drama; Švédsko / Velká Británie / Francie / Španělsko / Rusko, 2013, 109 min; Režie: Felix Herngren; Předloha: Jonas Jonasson (kniha); Scénář: Felix Herngren, Hans Ingemansson; Kamera: Göran Hallberg; Hudba: Matti Bye; Hrají: Robert Gustafsson, Mia Skäringer, Iwar Wiklander, David Wiberg, Jens Hultén, David Shackleton, Ralph Carlsson, Georg Nikoloff, Alan Ford, Simon Säppenen, Sven Lönn, Bianca Cruzeiro, Gustav Deinoff, Sergej Merkusjev, Manuel Dubra, Miglen Mirtchev, Anders Sanzén, Pernilla Göst, Ola Björkman, Oliwer Carpman, Alvin Thudin, Niclas Angerborn, Guhn Andersson, Patrik Karlson, Cory Peterson, Algirdas Paulavicius, Richard Cunningham, Jay Benedict, Niclas Carlsson, Göran Hallberg, Linnéa Wikman, Madeleine Jacobsson, Malte Forssell, Mikael Varhelyi, Johan Rheborg, Kerstin Widgren, Donald Högberg, Kristoffer Stålbrand, Uluc Telmen, Leo Herngren

Podrobnosti

Datum: 11. srpna 2018

Čas: 20:00–22:00

Přidat do kalendáře

Cena: 50 Kč

Žánry: , ,

Letní kino

Zahrada u Sosny

Adresa: Břehová 90, 614 00 Brno-Maloměřice a Obřany

Telefon: 777 681 982

Web: usosny.cz

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)