Ten, koho se bojíš

Mikael má milující ženu a veselou dospívající dceru, s nimiž žije v luxusním rodinném domě. Před nedávnem si dal pauzu v práci na ministerstvu a má konečně čas soustředit se na svůj vnitřní rozvoj. Proto se také rozhodne zúčastnit se lékařského testu na nová antidepresiva. Postupem času se ale na něm začnou pomalu projevovat změny v chování, které ale nejprve on sám vnímá pozitivně. Stoupající agresivita a potřeba manipulovat druhými vedou nejen k postupnému rozpadu rodinné idyly, ale především k nevratné proměně Mikaela.
Film jednání hlavního hrdiny kontrastuje s poklidností a estetickou harmonií moderního rodinného domu a přilehlého jezera. Pomalý rytmus dává prostor pro jemnou hereckou práci, která představuje hlavní klady tohoto filmu. Hlavní roli ztvárnil jeden z předních dánských charakterních herců Ulrich Thomsen. Do paměti diváků se zapsal v řadě oceňovaných skandinávských filmů jako Rodinná oslava, Bratři a Adamova jablka, ale objevil se i v mezinárodních produkcích jako Jeden svět nestačí, Hitman či Střepy v hlavě. (Česká televize)

Více informací o filmu Ten, koho se bojíš najdeš na ČSFD nebo IMDB.

Hrají: Ulrich Thomsen, Paprika Steen, Emma Sehested Høeg, Lars Brygmann, Stine Stengade, Bjarne Henriksen, Ole Boisen, Henrik Prip, Jakob Fals Nygaard, Morten Hauch-Fausbøll, Ellen Nyman, Jytte Kvinesdal, Søren Malling, Bodil Udsen

Režie: Kristian Levring

Žánr: drama

Dřívější program

Letní kinoDatumČasCena
Letní kino Brno-střed Cyklus Severské filmy 24. 7. 201921:30–23:05100 Kč