Načítám filmy

Teorie tygra (2016)

Letní kino: Letní kino Tuřany | 11. srpna 2017 | 21:0022:40 | 60 Kč | Přidat do kalendáře

  • POZOR: film byl již promítán.

Veterinář Jan (Jiří Bartoška) už toho má dost. Poslední kapkou je smrt tchána, kterému taky došly síly a trpělivost. Babička (Iva Janžurová) totiž vždy rozhodovala o jeho životě, stáří, a nakonec i o tom, jak a kde bude pohřbený. Nerespektovala žádné jeho přání a touhu, v dobré víře, že ona sama vždy a lépe než on ví, co je pro něj dobré a správné. A tak se k jeho neštěstí o něj starala podle své představy o jeho štěstí. A Janovi začíná být jasné, že je na té samé cestě. Jeho žena Olga (Eliška Balzerová) se totiž řídí stejnou teorií malého dvorku a dlouhého biče a přesvědčením, že za štěstí svého muže je zodpovědná výhradně ona. Janovi dojde, že už takto dál nemůže, nechce, neumí. Když nic neudělá, skončí jako tchán. Jednoho dne jej napadne způsob, jak se osvobodit a získat zpět vládu nad svým životem. Tato revolta je ale hodně netradiční. Už jen tím, že prvotní inspirací mu byl jeden z jeho pacientů, papoušek s podezřením na Alzheimera. Jan se tak i díky němu vydává na cestu za naplněním toho, o čem se domnívá, že jsou jeho sny. A protože tato cesta nemůže být snadná, stává se její součástí také stádo koz a později i krav, psychiatrický ústav, plavba na voru a život na lodi.

Janova cesta za svobodou ovlivní i životy jeho dětí a jejich partnerů. Dcera Olga (Táňa Vilhelmová) totiž převzala matčinu metodu, zatímco snacha Alena (Pavla Beretová) zatím dokázala tlaku rodové tradice odolat a volí vlastní cestu, liberálnější, modernější, lidštější. Důsledky jsou pro jejich protějšky (Jiří Havelka a Jakub Kohák), v obou případech odpovídající. (CinemArt)

Komedie / Drama; Česko, 2016, 101 min; Režie: Radek Bajgar; Scénář: Radek Bajgar, Mirka Zlatníková; Kamera: Vladimír Holomek, Petr Koblovský; Hudba: Jan P. Muchow; Hrají: Jiří Bartoška, Eliška Balzerová, Tatiana Vilhelmová, Jiří Havelka, Jakub Kohák, Pavla Beretová, Iva Janžurová, Anna Čtvrtníčková, Lucia Siposová, Arnošt Goldflam, Jan Novotný, Klára Melíšková, Ondřej Pavelka, Eva Salzmannová, Jaromír Dulava, Zuzana Slavíková, Ondřej Malý, Vasil Fridrich, Jiří Bábek, Václav Vašák, Zuzana Onufráková, Dana Pešková, Ivana Uhlířová, Ctirad Götz, Hanuš Bor, Jan Vlas, Vojtěch Záveský, Miroslav Babuský, Lubor Novotný, Pavel Šimčík, Jarmila Vychodilová, Jan Michálek, Michal Milbauer, Václav Matějovský, Eliška Dohnalová, Marie Hásková, Tereza Těžká, Jindřich Filip, Jiří Kohout, Pavel Werner, Bohdan Tůma

Podrobnosti

Datum: 11. srpna 2017

Čas: 21:00–22:40

Přidat do kalendáře

Cena: 60 Kč

Žánry: ,

Letní kino

Letní kino Tuřany

Adresa: Tuřanské nám. 84/1, 620 00 Brno-Tuřany

Telefon: 545 128 211

Web: turany.cz/letni-kino-turany-2/

Teorie tygra (2016)