Načítám filmy

Večer studentských filmů

Letní kino: Letní kino na hradu Špilberk | 1. září 2018 | 21:0023:00 | Zdarma | Přidat do kalendáře

  • POZOR: film byl již promítán.

Přijďte se podívat na studentské filmy z dílny studentů Filmové školy ve Zlíně.

Obchodní dům

21 minut, dokumentární, režie: Tereza Vágnerová, Petr Januschka

Obchodní dům je tragikomická mozaika lidí obývajících kuriozitu o šesti etážích s perfektně zakonzervovanou kulturou a estetikou socialismu. Poslední nezrekonstruovaný Prior v Čechách soustředí osudy lidí, kteří uvízli v čase, kdy byl Prior na vrcholu své slávy. Hrdiny spojuje pocit opomíjení, frustrace a hledání nostalgie. Film s humorným nadhledem vykresluje bizarní atmosféru zapomenutého místa a specifickou společenskou náladu posttotalitní společnosti.

Kašlu na to

7 minut, komedie/drama, režie: Jan Kolář

Vítězný film festivalu 48hour Prague 2013, který získal i cenu za nejlepší režii a reprezentoval Českou Republiku na světovém finále. Tomáš přemýšlí o sebevraždě, protože už ho všechno na světě neskutečně štve. Klíčový moment u něj nastává při noční procházce Brnem, kdy si vybavuje všechny ty strasti, které ho tak trápí… „Kašlu na to” je film, jenž s nadsázkou ukazuje příběh ze života, který může potkat každého z nás.

On Air

12 minut, komedie/drama, režie: Radim Vaňous

Modlitby, podobně jako vysílání rádia, mají charakter pouze jednosměrného přenosu. Pokud nedojde k zázraku, nedostává se nám odpovědí. “Je vůbec někdo na druhém konci a poslouchá?”, ptá se moderátor Rosťa. I kdyby poslouchal… bude dostatečně naladěn na jeho frekvenci? Nebo se musí vlny rádia jemně rozbouřit?

Kontra

8 minut, komedie, režie: Radim Svoboda

V laciném hotelovém pokoji se setkávají Patrik s Rudolfem. Jeden se vysmívá konspiračním teoriím, druhý jim věří. Kdo s koho? Konspirační teorie, dezinformace nebo fake news. Fenomén poslední doby, kterému podléhá, ať už vědomě či nevědomě, čím dál více lidí. Krátký film Kontra s velkou nadsázkou sleduje, jak mohou být „alternativní fakta“ pro leckoho působivá.

Tři

14 minut, komedie/romantický, režie: Ida Ralevská

Úsměvný romantický příběh mladého páru v kterém idylickou pohodu narušuje jeden zvláštní kaz na kráse. Žirafa.

Cornelia

18 minut, krimi/thiller, režie: Radim Svoboda

Poručík Tománek vyšetřuje případ podvodného převedení krachující firmy Cornelia na bílého koně. Šťastně ženatý příslušník hospodářské kriminálky pracuje na případu se svým tchánem, když ale Tománek pojme podezření, že má krásná Monika, se kterou shodou náhod podvedl svou ženu Adélu, s případem něco společného, pustí se do vyšetřování na vlastní pěst.

Podrobnosti

Datum: 1. září 2018

Čas: 21:00–23:00

Přidat do kalendáře

Cena: Zdarma

Žánry: , , , , , ,

Cyklus: Letní netbox kino

Letní kino

Letní kino na hradu Špilberk

Adresa: Hrad Špilberk, 602 00 Brno

Telefon: 732 565 202

Web: letnikinospilberk.cz

Cornelia (2018)