Zlatý podraz

Na hřišti podávali neuvěřitelné výkony, mimo něj však museli zápolit s dobou, která jejich úspěchům nepřála a pravidla férové hry nerespektovala.

Výpravné sportovní drama velkolepým způsobem připomíná osudy československého basketbalového týmu, který mezi lety 1938 a 1951 bojoval hned na několika frontách. Režisér Radim Špaček mísí napětí ze hry se společenskými otřesy, jeho snímek však obsahuje i prvky milostného dramatu.

František, jeden z hráčů, potkává na poválečném mistrovství světa v Ženevě krásnou Michelle, osud však jejich lásce není nakloněn. Scénář je inspirovaný skutečnými událostmi, které v knize „Nebáli se své odvahy“ popsali Jakub Bažant a Jiří Závozda. (MFF Karlovy Vary)

Více informací o filmu Zlatý podraz najdeš na ČSFD nebo IMDB.

Hrají: Filip Březina, Ondřej Malý, Stanislav Majer, Patrycja Volny, Zdeněk Piškula, Jiří Roskot, Chantal Poullain-Polívková, Jaromír Dulava, Jan Hartl, Alena Mihulová, Simona Lewandovská, Jan Jedlinský, Jiří Vojta, Ihor Krotovych, Alan Weissabel, Jan Smetana, Petr Mareček, Jiří Štrébl, Karel Freund, Milan Aulický, Jan Mansfeld, Ivan Sochor, Damian Odess-Gillett, Martin Klapil, Markéta Krejčová, Veronika Schönová, Karel Petrůj, Alena Doláková

Režie: Radim Špaček

Žánr: drama, romantický, sportovní

Dřívější program

Letní kinoDatumČasCena
Medlánecké filmové noci 26. 6. 201921:30–23:160 Kč