Letní kino v Čekárně

Letní kino v Čekárně

KAM do letního kina? S architekty do Čekárny! Promítání pro vás připravila Kancelář architekta města Brna ve spolupráci s TIC Brno a Kino ART. Naší snahou je oživit prostor před dolním nádražím, kde v příštích letech vyroste nové nádraží a nová městská čtvrť Trnitá. Praktické informace Promítat budeme pod širým nebem na trávníku vedle Čekárny. Na místě budou židličky, ale je možné si přinést i vlastní deku. Stánek s občerstvením bude otevřený po celou dobu akce. V případě deště přesuneme projekci na jiný termín.

Letní kino Semilasso

Letní kino Semilasso

Srpnové pátky a soboty na zahradě Semilassa budou patřit filmům! K dobrému filmu nebudou chybět masové speciality z grilu 🍖 ani skvěle vychlazené pivo.

Letní kino na Prýglu

Letní kino na Prýglu

Už jste se někdy plavili parníčkem po Pryglu? A snili jste o tom, jak úžasné by bylo zpestřit si plavbu a podnítit představivost o tom, co se může skrývat pod zdánlivě klidnou hladinou? My taky! A protože je potřeba si sny plnit, je tady další netradiční promítání Kina Art! Tentokrát jsme pro vás připravili plující pop up, po kterém se na brněnskou přehradu nikdy nebudete dívat stejně… Co vás čeká? Plavba na lodi, filmová klasika Čelisti, bar a také se dozvíte všechno o žralocích – hlavně to, co jste třeba ani vědět nechtěli… Provozovatelem letního kina je Kino Art. To je díky své nezaměnitelné atmosféře brněnským kultem nejen pro filmové fajnšmekry. V programu najdete premiéry i filmovou klasiku. Art se veze na permanentní vlně festivalů, seriálových maratonů a tematických večerů. Pro studenty a seniory jsou připraveny výrazné slevy. Díky galeriím má svoje místo taky na umělecké mapě Brna a součástí je stylová kavárna a noční bar. (Autorem ilustrační fotografie je pasatur z webu turistika.cz)

Letní kino v zahradě Vily Löw-Beer

Letní kino v zahradě Vily Löw-Beer

Páteční letní večery je nejlepší trávit ve společnosti filmu. Vytáhněte ze skříně vaši oblíbenou letňákovou deku a vyveďte ji na zahradu Vily Löw-Beer. Ta bude v červenci a srpnu hostit projekce letního kina v režii Kina Art. Můžete se těšit na pečlivě vybrané filmové hity promítané pod hvězdnou oblohou v původně spojené zahradě dvou ikonických brněnských vil. Po dobu letního kina bude otevřena kavárna Celnice. V prodeji vždy 70 míst online, při příznivém počasí další vstupenky na místě. V případě bouře a silného větru se projekce přesouvá dovnitř Vily. Provozovatelem letního kina je Kino Art. To je díky své nezaměnitelné atmosféře brněnským kultem nejen pro filmové fajnšmekry. V programu najdete premiéry i filmovou klasiku. Art se veze na permanentní vlně festivalů, seriálových maratonů a tematických večerů. Pro studenty a seniory jsou připraveny výrazné slevy. Díky galeriím má svoje místo taky na umělecké mapě Brna a součástí je stylová kavárna a noční bar.

Letní kino festivalu Meeting Brno

Letní kino festivalu Meeting Brno

Zveme vás do kina pod širým nebem na sérii tří filmů umožňujících umělecky zpracovaná setkání se třemi zeměmi, s nimiž nás pojí podobné historické zkušenosti poválečné doby. Promítneme filmy odrážející současnost v bývalém východním Německu, Maďarsku a Polsku. Vstupné: 100 Kč (vstupenky lze zakoupit na místě půl hodiny předem nebo v předprodeji na pokladně kina Scala) Festival Meeting Brno Meeting Brno je multižánrový festival, který nabízí platformu pro setkání zástupců různých názorů, kultur a náboženství. Jeho program sestává z diskusních fór s inspirativními hosty a množství uměleckých vystoupení, která rozvíjejí hlavní festivalové téma. Každoročně se koná na přelomu května a června a jeho významnou součástí je Pouť smíření. První ročník festivalu se konal v roce 2016 s podtitulem ztracené / nalezené domovy a prohloubil téma německé a židovské minority žijící před válkou v Brně. Mottem ročníku 2017 byla jednota v rozmanitosti a jeho vyvrcholením pozvání 120 členů významných brněnských rodin (Tugendhat, Löw-Beer a Stiassni) . V roce 2018 se festival pod mottem čas re/vize zaměřil na bilanci stoleté historie novodobého česko/slovenského státu. Ročník 2019: teď když máme, co jsme chtěli.

Vila Tugendhat

Vila Tugendhat

Vila manželů Grety a Fritze Tugendhatových z let 1929–1930, navržená architektem Ludwigem Miesem van der Rohe, je instalovanou památkou moderní architektury. Jako jediná památka moderní architektury v České republice je zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V letech 2010–2012 prošla vila Tugendhat památkovou obnovou a restaurací. Stavba i s přilehlou zahradou byla restaurována do podoby v době jejího dokončení v roce 1930. Interiéry jsou vybaveny exaktními replikami původního mobiliáře. Již tradičně zahájí léto ve vile Tugendhat akce Léto, swing a kino v zahradě vily Tugendhat. Tato u hostů velmi oblíbená událost spojuje swingový večer – v jehož rámci se hosté naučí základní swingové kroky – s filmovou projekcí. V technickém podlaží budovy pak budou mít hosté možnost zakoupit občerstvení a různé druhy nápojů. Ti z hostů, kteří si tedy s sebou přinesou kupříkladu deku, si tak budou moci na zahradě vily jak zatančit, a následně shlédnout filmovou projekcí. Předběžný program večera: 18.00 – Otevření zahrady 19.00 – Přivítání a swingový večer 21.30 – Filmová projekce na velkoformátová okna vily Tugendhat Projekce probíhá za využití tzv. zadní projekce na velkoformátová okna hlavního obytného prostoru vily Tugendhat. (Foto©: Petr Dvořák/SDC VT / text: tugendhat.eu)

Filmové léto s brněnskou ČT

Filmové léto s brněnskou ČT

Kinematograf bratří Čadíků společně s brněnským studiem České televize plánují založit tradici promítání studentských a celovečerních filmů v prostorách před budovou brněnské České televize v Líšni. Veškeré projekce budou začínat od 20.30 hodin, vstupné je dobrovolné. Celkový výtěžek bude věnován Nadaci Konto Bariéry, s níž Kinematograf bratří Čadíků dlouhodobě spolupracuje (během čtvrtstoletí existence Kinematografu již bylo na charitativní účely vybráno 10 milionů Kč).

Zahrada u Sosny

Zahrada u Sosny

Při vašich procházkách a vyjížďkách na kole můžete si odpočinout v příjemném prostředí zahrady na břehu řeky Svitavy u nás najdete posezení s dětmi i chlupatými mazlíčky u dobrého pití a specialit připravovaných na grilu. Využijte možnost aktivního odpočinku na zahradě i na řece, využití dětského hřiště s množstvím hraček a pískovištěm houpaček. Děti jsou v prostoru oplocené zahrady tak je máte pořád na očích a můžete se klidně bavit s přáteli u pohodlných stolů i rekreačních lehátek.

Amfiteátr Čertova rokle

Amfiteátr Čertova rokle

Přírodní amfiteátr v Čertově rokli vznikl jako letní kino už před 50 lety v době, kdy se Lesná stavěla, ale nikdy k tomuto účelu nesloužil. Až v roce 2015 spolek Majdalenky uspořádal první představení a amfiteátr v Čertově rokli se zapsal na mapu jako jedno z nejkrásnějších kin v Brně. V dnešním roce proběhne jeho další sanace a vylepšení, aby mohl sloužit ke svému účelu ještě lépe. Na promítání si nezapomeňte vzít cokoliv na sezení – třeba deku. V případě špatného počasí se promítá ve společenském centru na Okružní 21 o půl hodiny později.

Židenické letní kino na Dělňáku

Židenické letní kino na Dělňáku

V červenci a srpnu opět ožije dvůr Dělnického domu letním kinem. Nachystali jsme pro vás novinky z české i zahraniční filmové scény. Promítat začínáme už 11. července a pokračovat budeme pak celé prázdniny každý čtvrtek vždy se setměním ve dvorním traktu Dělnického domu. To už ale jistě jako věrní návštěvníci židenického letňáku znáte z předchozích ročníků. Vstup do dvora je přes zahrádku restaurace. Na místě bude možné zakoupit občerstvení. V případě špatného počasí se promítání přesune do velkého sálu Dělnického domu. Na úvod a ke slavnostnímu zakončení projekcí Židenického letního kina na Dělňáku zazní hodinový koncert Neznámého písničkáře Víta Šujana s repertoárem původním, coververzemi světových hitů country&westernu s českými texty i originální evergreeny hudebního parnasu W. Matušky, J. Cashe a mnoha jiných. Začátek koncertu je hodinu před začátkem promítání (tj. v 20:30, resp. ve 20:00).